Ką reikia žinoti perkant žemės sklypą?

Svarbiausias dalykas prieš perkant žemės sklypą – atsižvelgti į žemės paskirtį, jeigu planuojate statytis gyvenamąjį namą, jo nepasistatysite komercinės ar miško paskirties sklypuose.

Kadastriniai matavimai – tai tikslus žemės sklypo ploto ir ypatybių nustatymas. Būtina patikrinti ar sklypo pardavėjo informacija sutampa su duomenimis kadastro matavimuose.

Per sklypą einančios komunikacijos, jų apsaugos zonos. Įsivertinti kur sklype yra apsaugos zonos inžineriniams tinklams, šių zonų ribose negalima statyti gyvenamojo namo.

Kaip toli nuo sklypo yra inžineriniai tinklai. Norint pasistatyti namą – inžinerinius tinklus atsivesti iki savo sklypo – būtina. Kuo toliau nuo sklypo inžineriniai tinklai bus – tuo daugiau kainuos jų atsivedimas į sklypą.

Privažiavimas iki sklypo. Įsivertinti ar privažiavimas apskritai yra ir ar kelias nesidriekia per kaimyno sklypą, kadangi šis gali neleisti naudotis savo sklypu pravažiavimui.

Grunto tyrimai. Neturint šio tyrimo namo nerekomenduojame nei projektuoti, nei statyti. Šis tyrimas padeda įvertinti grunto rūšį ir stabilumą, nuo jo priklauso projektavimo ir statybų sprendiniai.

Ką reikia žinoti perkant žemės sklypą?

Pasidalinkite šia naujiena!