PAMATAI, IR KOKIUS, STATANT NAMĄ, JUOS PASIRINKTI?

Pamatai yra esminė bet kurio pastato dalis, kadangi jie yra pagrindas visai pastato konstrukcijai. Nepaisant to, kad jie dažnai paslėpti po žeme, jų svarba neatsiejama nuo pastato patvarumo ir ilgaamžiškumo. Taigi, kokios rūšies pamatus pasirinkti esant įvairioms grunto rūšims bei gyventojų poreikiams?

Gręžtiniai poliniai pamatai

Jeigu sklype yra gruntiniai vandenys – tinkamiausi būtų gręžtiniai poliniai pamatai, juos vykdant CFA (gręžimas su apsauginiu vamzdžiu). Tačiau galimi ir kiti pamatų tipai – juostiniai, seklieji, tik reikalinga bus numatyti įrengimo technologijas (jeigu reikalingas gruntinio vandens pažeminimas, nuvedimas aSettingsdatiniais filtrais ir panašiai) ir jų hidroizoliavimą.

Juostiniai pamatai

Jeigu statant namą reikalingas rūsys – šiuo atveju tinka juostiniai pamatai, jie gali būti surenkami iš blokų arba liktinių klojinių – blokelių, arba monolitiniai. Priklausomai nuo gruntinio vandens lygio numatoma ir projektuojama hidroizoliacija. Akivaizdu, kad gręžtiniai poliniai pamatai šiai kategorijai netiks, kadangi poliai neturi sienų, t.y. bet kokiu atveju su poliais nepadarysime jokių sieninių atramų.

Įvairių tipų pamatai

Jeigu gruntas – molis, tinkami visų tipų pamatai,

Atsakymas į visus klausimus apie grunto rūšį gali būti bendrinis, nes visuose gruntuose, t.y. nesvarbu, kokie jie: moliniai, smėliniai – galima įrenginėti visokių tipų pamatus, skirsis tik technologijos ir sprendimai (įrengimas, hidroizoliavimas ir t.t.). Pamatų rūšiai pasirinkti privaloma atsižvelgti į šiuos du kriterijus: geologinių tyrimų rezultatas ir pastato funkcijos užtikrinimas (ar su pasirinkto tipo pamatais galima įsirengti rūsį, automobilių stovėjimo aikštelės ir kt.)

Ką reikia žinoti perkant žemės sklypą?

Pasidalinkite šia naujiena!